Kreatif Yazılım Ajansı

Sosyal medya reklamları günümüzde çokça konuşulan bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medyayı bu kadar önemli kılan neden için ülkemizde ve dünyadaki kullanım oranına bakmak lazım. Araştırmalar neticesinde hala aktif olarak Facebook kullananların oranı ülke olarak bizi dünyada ilk 10 arasında yer almamızı sağlıyor.

Bu veriler ışığında sosyal medyaya olan ilginin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. İşte bu yüzden sosyal medya dinamiklerini doğru yönetmek, ilgili kitleye ulaşmak, alaka düzeyi yüksek ve almaya meyilli kullanıcıları belirleyip bir satış-pazarlama yönetemi yapılması gerekmektedir. Düzenlenecek kampanyalar ile ürünlerin tanıtımlarının ve satışlarının yapılması uzmanlık isteyen bir alandır. Reklamı açmak basittir. Ama aynı şekilde düzensiz ve stratejik olmayan, fayda kurgusundan uzak her reklam sadece paranızı çöpe atmanızı sağlar.

Sosyal Medya Reklamı İşinizi Büyütmenize Fayda Sağlar

Sosyal medya reklamları ile sizlere müşteri kazanma ve satış yapabilme konusunda çözüm ortağı oluyoruz. Çünkü sosyal medya yönetimi basit gibi görünsede insanların kolayca yapamadıkları, takıldıkları sorunda cevap bulamadıkları veya bir süre sonra detaylarda kaybolup yapmayı bıraktığı oluyor. Bu işi layığıyla yapan Literal Pr, Facebook kayıtlı Blueprint Certified (Digital Marketing Associate) sertifikaya sahiptir. Bu da reklamlarınızı başarılı şekilde verebilmek ve etkilerini görebileceğiniz anlamına gelmektedir. Çünkü gerekli yeterliliğe sahip olan tüm belge ve sertifikaları katıldığı eğitimlerde edinen Literal Pr ekibi, her zaman kendini geliştiren ve yatırımlarını yapan konumda olmaktadır.

Sosyal medyadan reklam verip, daha az bütçe ile yüksek gösterime sahip ilgili kitleye tanıtımlar yapılabilmektedir. Sosyal medya platformlarında reklam vermek küçük, orta ve büyük ölçekli tüm firmalar için oldukça önemlidir. Siz de hemen sosyal medya reklamları vermek için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Facebook Reklam Uzmanı

Sosyal medya denilince akla ilk olarak Facebook gelmektedir. Bunun sebebi, tüm kitlelerin en fazla vakit geçirdiği yer olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İnstagram’ın 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte sosyal medyanın çehresi zamanla değişmeye başladı. Facebook reklam uzmanları; pazarlama ve satış odaklı çalışan bu platformlarda insanlara daha alakalı reklam, pozitif satış, ihtiyaç hissettirme gibi soyut kavramları etkili şekilde kullanarak pazarlama adımını etkili kullanmaktadırlar. Burada seçilen renkten, satılan ürün özelliklerine kadar bir çok detay en baştan ele alınır.

Sosyal Medya Reklam Uzmanı
Reklam uzmanı olarak pazarlayacağımız ürünün kitlesi neredeyse oraya özel strateji geliştirip uyguluyoruz.

Literal Pr olarak beğenmediğimiz hiçbir çalışmayı, etkili olmayacağını düşündüğümüz taktikleri asla uygulamıyoruz. Bunun içinde sektörel ve pazar araştırmaları yapıyoruz. Yaptığımız her işte rakip incelemeleri olmazsa olmazlarımızdandır. Rakibinizi tanırsak onu geçmek için neler yapacağımızı da biliriz. Bu nedenle satış ve pazarlama konularında Facebook reklam uzmanımıza güvenebilirsiniz. Çünkü Facebook kayıtlı Blueprint Certified (Digital Marketing Associate) sertifikaya sahibiz.

Sosyal medya da bolca vakit geçiren hatta günün 10 saatten fazlasını buraya harcayan kişiler Facebook ve satıcıların en çok sevdiği kitledir. ? Yani insanlar burada bu kadar zaman harcıyorsa demek ki almaya veya araştırmaya meraklıdır. Araştıran kişi muhakkak sonunda birşeyler alır. İşte tam da burada yapılmış etkili bir reklam ile kullanıcının aradığı ürünü en iyi şekilde anlatmak oldukça önemlidir. Bu yüzden her zaman ürünlerin açıklaması, başlığı, özellikleri ve kullanım talimatları tam olarak reklamda yapılandırılmalıdır.

Sosyal medya reklamlarında Facebook reklam panelinin gelişmişliği ve arayüzü uzmanlara kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca 10 TL’ye bile reklam verilebilmektedir. Bu nedenle çok fazla kişi ve işletme tarafından tercih edilmektir. Bu da buradaki mecraları sosyal medya reklamları için önemli hale getirmektedir.

İnstagram Reklam Uzmanı

İnstagram reklamları Facebook’a göre daha basit bir arayüzde verilebilmektedir. Yayınladığınız bir görseli paylaştığınız bir hikayeyi reklama açmanız basittir. Yalnız Facebook Business üzerinden yapabildiğiniz hedeflemeleri sınırlı şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu da spesifik ayarlar ile daha uygun reklam vermenin önüne geçmektedir. İnstagram reklamları Facebook ‘tan farklı kitlelere sahip kullanıcılara gösterim yapmaktadır. Ülkemizde Facebook kullananların yüksek çoğunluğu 40 yaş üzeridir. Ayrıca İnstagram kullanıcıları ise yoğun olarak daha genç kitlelere sahiptir.

Bu durumlarda eğer bir ürünü hangi kitleye satmak istiyorsanız oranın sizin için daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

Son olarak siz de, profesyonel bir sosyal medya reklamı yaptırmak istiyosanız bizden destek alabilirsiniz.

WhatsApp