Kreatif Yazılım Ajansı

Google Ads, daha önceden Google AdWords olarak bildiğimiz ve Google’ın arama sonuçlarında, iş ortağı sitelerde veya Youtube’da reklamlarınızı göstermenizi sağlayan bir online pazarlama aracıdır. Google reklamları her işletmenin faaliyet gösterdiği küçük-büyük oranlardan bütçeler ayırdığı reklam alanıdır. İnternet reklam ekosisteminin en fazla bütçe kullanılan kanalı olmaktadır. Google reklamları 2000 yılından beri hayatımızdadır. Firmaların reklam yolculuğu da o tarihten sonra başlamıştır.

Günümüzde teknolojik cihazların artmasıyla birlikte reklam gösterim alanları ve mecralarda artış göstermiştir. Akıllı telefonlar Google Ads reklamcılığı için bir milat olmuştur. Kullanıcıların tüm işlerini gün içinde telefonlar aracılığı ile yapması reklam yapısının büyümesine sebep olmuştur. Mevcut zamana kadar 1 milyondan fazla hesaptan reklam yönetimi yapılmaktadır.

Siz de müşterilerinizin arttığı kelimelerde karşılarına çıkmak istemez misiniz?

Google Ads Reklam Yönetimi

İşte bunun için tam olarak doğru adrestesiniz. Google Partner reklam ajansı olan firmamız hesaplarınızın görünürlüğü, yüksek dönüşüm ve etkileşimleri aynı zamanda düşük bütçeli harcamalar ile maksimum getiri planları yapmaktadır.

Reklam için ayrılan bütçe her zaman sizlere müşteri olarak dönebilmektedir. Çünkü siteniz aynı gün kurulsa bile beklemeden ilk müşterinizi edinebilirsiniz. Bunun için beklemenize gerek yok. Reklam uzmanlarımızın kurguladığı reklamlar ve içerik ekibimizin oluşturduğu reklam metinleri hem dikkat çekmenizi hem de yüksek getiriye sahip düzende hazırlanacaktır.

Google Ads reklam modellerini 5 bölüme ayırabiliriz. Bunlar;

  1. Arama ağı reklamları
  2. Görüntülü reklam ağı
  3. Alışveriş reklamları
  4. Youtube reklamları
  5. Yeniden pazarlama reklamları şeklindedir.

Arama ağı reklamları arama motoru üzerinden kelime girilerek aratılan ve gelen sonuçlar arasına sıkıştırılmış reklamları gösterir. Görüntülü reklam ağı ise iş ortağı siteler (sitesine veya uygulamasına reklam almayı kabul edenler) üzerinde reklamlar görüntülemektedir. Belirli ölçüler ve metinler ile farklı boyutlarda cihazlara özel olarak kullanıcılara gösterilmektedir. YouTube reklamları ise bu platformda atlanabilir veya atlanamaz reklamalar ile birlikte sitenin belirli alanlarında kullanıcıları karşılayan reklam modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeniden pazarlama reklamları ise reklamlardan elde edilen dönüşümlere tekrardan davranışlarına özel reklam gösterimi yapılmasıdır.

Unutmayın ki Google’da reklam vermek kolaydır, ancak boşa para harcamak çok daha kolaydır. Bu nedenle reklamınızı uzman ekibimiz kursun ve profesyonel olarak yönetimini yapsın. Çünkü aynı SEO hizmetinde olduğu gibi reklam emek ister, sabır ister ve inanmayı gerektirir.

WhatsApp