Kreatif Ajans

Instagram reklamı nedir?

30.09.2019

Instagram reklamı nedir?

Instagram reklamı, daha büyük ve daha hedefli bir kitleye ulaşmak için Instagram platformunda sponsorlu içerik yayınlamak için pazarlama yöntemidir. Bir işletme veya bireyin reklam vermeye karar verebileceği pek çok neden olsa da, Instagram reklamcılığı genellikle markaların dikkat çekme, web sitesi trafiğini artırmak, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak ve mevcut potansiyel müşterileri dönüşüm hunisine taşımaktadır.

Instagram bir görsel platform olduğundan, metin reklamlar burada bir şey ifade etmez. Bunun yerine, Instagram reklamları ile kitlenize ulaşmak için bir görüntüye, görüntü kümesine veya videoya (metne eşlik edebilir) ihtiyacınız vardır.

Heyecan verici kısım ne mi? Instagram reklamlarının başarısı!

Mart 2017’de, 120 milyondan fazla kullanıcı instagram reklamları aracılığıyla bir web sitesini ziyaret etti, yönlendirmeler aldı, telefon ile iletişime geçti veya e-posta gönderdi. Instagram’a göre, kullanıcıların % 60’ı platformda yeni ürünler keşfettiklerini ve % 75’inin bir gönderiden ilham alarak harekete geçtiklerini söylüyor.

Instagram işiniz için doğru reklam ortamı mı?

Instagram’ın kullanıcı kitlesi kimdir? Sadece gençler mi takılıyor? Ya da yaşlı nüfusa mı hitap ediyor?

Ne yazık ki, yaşlı bir demografiyi hedefleyen tüm pazarlamacılar için instagram doğru bir ortam değil. En azından şu anda Instagram daha genç bir kitleye hitap ediyor. En büyük kullanıcı yüzdesi 18-29 yaş arası (% 55), daha sonra 30-49 yaş aralığındadır (% 28). Instagram kullanıcılarının sadece% 11’i 50-64 yaşları arasında, sadece% 4’ü 65 yaşın üstündedir. Instagram’da erkeklerden daha fazla kadın varken, cinsiyet farkı ilk zamanlar kadar büyük değil.

Diğer birçok sosyal reklam platformuna benzer şekilde, Instagram, belirli cinsiyetleri, yaş aralığını, yerleri, ilgi alanlarını, davranışları ve daha fazlasını hedeflemek için ayrıntılı bir denetim sunar. Özel veya benzer bir kitleyi bile hedefleyebilirsiniz. Böylece, reklamlarınızı yalnızca doğrudan potansiyel müşteri listenizde veya benzer bir biçimi olan kullanıcılara gösterebilirsiniz.

Reklam verenlerin yapması gereken, Instagram reklamlarını doğru kitlelere sunmak için Facebook’un demografik verilerini kullanmasıdır . Bu, facebook aracı bir kitleyi hedeflemek isteyen reklam verenler için çok değerli kılıyor; çünkü Facebook zaten kapsamlı bir geçmişe ve kapsamlı bir demografik hedefleme seçeneğine sahip.

Restoran reklamı veya el sanatları pazarlaması gibi görsel veya yaratıcı bir sektördeyseniz Instagram reklamları özellikle güçlü olabilir.